Lyžařský kurz Janov nad Nisou, Penzion Artur 2022

Lyžařský kurz Janov nad Nisou, Penzion Artur 2022

21.02.2022

Žáci 1. – 3. ročníků Střední školy řemesel se účastnili v termínu 14. – 18. února lyžařského kurzu v Janově nad Nisou. Kurz jsme zahájili za krásného slunečného počasí a vynikajících sněhových podmínek.

V pondělí po příjezdu na penzion jsme se ubytovali, poobědvali a hned jsme vyrazili do krásně upravených běžkařských stop na Hrabětice. Šikovnější běžkaři vyrazili okolo vodní nádrže Josefův důl, začátečníci se pohybovali na hlavní trase Jizerské magistrály směrem na Královku. V běžkařské stopě jsme strávili celé odpoledne až do západu slunce. Večer jsme vyplnili formou přednášek a zábavného programu.

V úterý jsme se rozdělili na dvě skupiny, první početnější skupina vyrazila na běžkách směr rozhledna Královka, druhé družstvo (sjezdařské a snowboardové) využilo krásný lyžařský areál Severák, který je položený nedaleko našeho penzionu. Obě skupiny to zvládly na jedničku a vzhledem k tomu, že se mělo v odpoledních hodinách kazit počasí, protáhli jsme aktivní dopoledne až do 15. hodiny. Následoval pozdnější oběd, odpolední klid, který každý znavený lyžař přivítal, hodnocení dne a po večeři jsme využili místní wellness zónu se saunou a vířivkou.

Ve středu byla organizace dne obdobného rázu jako v úterý, první běžkařská skupina se vydala tentokrát k rozhledně Slovanka a druhé družstvo využívalo místní lyžařské středisko Severák. Na sjezdovce se pilovala jízda na snowboardu, jelikož všichni nadšení lyžaři z úterního dopoledne využili místních služeb a půjčili si snowboardy. Po pozdějším obědě následoval odpolední klid a následně jsme vyrazili prozkoumat místní malebné okolí se zastávkou v místním obchodě. Po večeři jsme se zabavili společenskými a deskovými hrami.

Čtvrteční ráno nám po probuzení nevnášelo moc optimismu do žil, ale i přes velkou proměnlivost počasí jsme si to moc užili. Dopoledne jsme museli lehce modifikovat běžkařský závod, který se nakonec odehrál vzhledem k silnému větru, kolem areálu penzionu. Plánované odpolední využití sjezdovky v Bedřichově se spoustou zimních netradičních sportů bohužel k výpadku elektřiny také nedopadl, ale to vůbec nevadilo. Různé hry na sněhu, koulování, stavění sněhuláků a další zimní radovánky jsme zvládli u chaty. Večer jsme udělali slavnostní vyhlášení celého kurzu, na který navazovala závěrečná diskotéka. Po diskotéce čekala ještě žáky neskutečně skutečná „CESTA NA SEVERNÍ PÓL“.

V pátek po snídani nastalo to velké nepříjemné balení. Když jsme uklidili chatu, rozloučili se s místním personálem, čekala nás už jen cesta zpět ke škole do Hořic.

 

Na závěr mi už náleží poděkování všem zúčastněným, doufám že si to všichni užili jako já, a budu se těšit zase za rok v bílé stopě nebo z jara na letním kurzu opět na Arturu.

 

                                                                Mgr. Jan Perka – vedoucí kurzu

Zpět
obr obr obr