Lyžařský kurz 2023

Lyžařský kurz 2023

21.02.2023

Lyžařský kurz 2023

Vybraní žáci 1. – 3. ročníků Střední školy řemesel se zúčastnili v termínu 13. – 17. února lyžařského kurzu v Janově nad Nisou. Kurz jsme zahájili za dobrých sněhových podmínek.

V pondělí po příjezdu na penzion jsme se ubytovali, poobědvali a hned jsme vyrazili do běžkařských stop na Hrabětice. Šikovnější běžkaři vyrazili na rozhlednu Slovanka, začátečníci se pohybovali v hlavní stopě Jizerské magistrály nad lyžařským střediskem Severák. V běžkařské stopě jsme strávili celé odpoledne.

V úterý jsme se rozdělili na dvě skupiny, první skupina vyrazila na běžkách na jizerskou magistrálu, druhé družstvo (sjezdařské a snowboardové) využilo skiareál Severák. Obě skupiny to zvládly na jedničku a ve stopě jsme vydrželi až do 15. hodiny. Následoval pozdnější oběd, odpolední klid, který každý znavený lyžař přivítal. K večeru jsme vyrazili prozkoumat okolí a navštívit místní obchod v Janově nad Nisou.

Ve středu byla organizace dne obdobného rázu jako v úterý, první běžkařská skupina se vydala na rozhlednu Královka a druhé družstvo využívalo místní lyžařské středisko Severák. Počasí se umoudřilo a měli jsme krásné slunečné počasí. Po pozdějším obědě následoval odpolední klid a hry na sněhu. Po večeři jsme hráli společenské hry.

Čtvrteční dopoledne jsme si užili ze všeho nejvíc. Celá skupina se za krásného slunečného počasí přesunula do Bedřichova do skiareálu U Vodárny, kde jsme měli domluvený snowtubing, sněžné koloběžky a sněžné brusle. Sjezdovka i snowtubingová dráha byla nádherně připravena a o adrenalinové zážitky nebyla nouze. Zaměstnanci areálu nejprve všechny žáky důkladně proškolili o bezpečnosti a pak už nás jen čekalo dopoledne plné zábavy. Po obědě jsme si chvíli odpočinuli, vybraní jedinci vyrazili na běžkách na rozhlednu Královka a zbytek se vydal na pěší túru k vodní nádrži Josefův důl. Po večeři proběhlo vyhodnocení kurzu s předáním diplomů a slíbené kino.

V pátek po snídani nastalo to velké nepříjemné balení. Když jsme uklidili chatu, rozloučili se s místním personálem, čekala nás už jen cesta zpět ke škole do Hořic.

Na závěr již jen patří poděkování všem zúčastněným, doufám že si lyžařský kurz všichni užili jako já, a budu se těšit příští rok v bílé stopě nebo z červnu na letním kurzu opět v Janově nad Nisou.

                                                                Mgr. Jan Perka – vedoucí kurzu

Zpět
obr obr obr obr