čalouníci a brašnáři ve firmě Hilding Anders v Jilemnici

čalouníci a brašnáři ve firmě Hilding Anders v Jilemnici

10.05.2023

              Dne 9.5.2023 se žáci 1.,2. a 3. ročníku oboru čalounická výroba a brašnářská výroba zúčastnili exkurze ve firmě Hilding Anders v Jilemnici.

Tato společnost se, jako jediná v ČR, zabývá výrobou matrací, postelí a doplňků k těmto výrobkům. Žáci zde mohli vidět různé druhy pěnových materiálů, jejich zpracování od samého začátku vzniku až po finální výrobek. Firma denně vyrobí  cca 1000 ks matrací a prošije okolo 5 km potahové látky. Přínosem k výuce byla názorná ukázka prošívacích strojů, CNC řezacích strojů a drtičky odpadového materiálu.

Svůj sklad má tato firma také v Hořicích nedaleko naší školy. Velké díky patří paní Kotykové, která nás po celou dobu exkurze provázela a věnovala se nám.

              Dne 9.5.2023 se žáci 1.,2. a 3. ročníku oboru čalounická výroba a brašnářská výroba zúčastnili exkurze ve firmě Hilding Anders v Jilemnici.

Tato společnost se, jako jediná v ČR, zabývá výrobou matrací, postelí a doplňků k těmto výrobkům. Žáci zde mohli vidět různé druhy pěnových materiálů, jejich zpracování od samého začátku vzniku až po finální výrobek. Firma denně vyrobí  cca 1000 ks matrací a prošije okolo 5 km potahové látky. Přínosem k výuce byla názorná ukázka prošívacích strojů, CNC řezacích strojů a drtičky odpadového materiálu.

Svůj sklad má tato firma také v Hořicích nedaleko naší školy. Velké díky patří paní Kotykové, která nás po celou dobu exkurze provázela a věnovala se nám.

Zpět
obr obr obr obr