Lyžařský kurz 2024

Lyžařský kurz 2024

20.02.2024

Vybraní žáci 1. – 3. ročníků Střední školy řemesel se zúčastnili v termínu 12. – 16. února lyžařského kurzu v Janově nad Nisou. Sněhové podmínky nebyly zrovna ideální, ale to nás nezastrašilo.

V pondělí po příjezdu na penzion jsme se ubytovali, poobědvali a hned jsme vyrazili prozkoumat terén a stav sněhových podmínek na sjezdovce i mimo ni. Realita byla velmi špatná, ale zaměstnanci sjezdovky Severák nás ujistili, že se do dalšího dne pokusí o zázrak a tři sjezdovky připraví do relativně dobrého stavu.

V úterý jsme se rozdělili na dvě skupiny, první skupina vyrazila na běžkách do Bedřichova (jediná možnost běžkování), druhé družstvo (sjezdařské a snowboardové) využilo na Severák. Obě skupiny to zvládly na jedničku a na sněhu jsme vydrželi až do 14. hodiny. Následoval pozdnější oběd a chvíle odpočinku. Odpoledne sjezdaři jeli okusit kouzlo běžek do Bedřichova a běžkaři tentokrát po svých vyrazili směr rozhledna Královka.

Ve středu byla organizace dne obdobného rázu jako v úterý, první běžkařská skupina se vydala opět do Bedřichova a druhé družstvo vyrazilo do lyžařského střediska Severák. Počasí se umoudřilo a dopoledne jsme měli krásné slunečné počasí. Po pozdějším obědě následoval odpolední klid, sauna a vířivka pro správnou regeneraci. Po večeři jsme hráli společenské hry.

Čtvrteční dopoledne jsme si i přes velkou nepřízeň počasí užili ze všeho nejvíc. Celá skupina se přesunula pěšky Jizerskou magistrálou do Bedřichova, kde jsme měli domluvený bowling. Po obědě jsme si chvíli odpočinuli a rozděleni do tří skupin absolvovali v Bedřichově závod na běžkách. Po večeři došlo k vyhlášení výsledků závodu, předání cen a diplomů. Tento náročný den završila perfektní diskotéka.

V pátek po snídani nastalo to velké nepříjemné balení. Když jsme uklidili chatu, rozloučili se s místním personálem, čekala nás už jen cesta zpět ke škole do Hořic.

Na závěr patří poděkování všem zúčastněným, za rok opět v bílé stopě, nebo v červnu na letním kurzu.

Sportu zdar

 

Zpět
obr obr obr obr obr